MARKAHİKAYESİ

Tidou 2018 yılı itibari ile serüvenine başlamış, oldukça yenilikçi bir yaklaşım ile konsept ve hikayesi olan ürünler üretmektedir. 2021 yılı itibari ile Origin Optik olarak, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz TİDOU; İsim olarak (Titanium Do You?) Titanyum’a var mısın? sorusundan yola çıkarak marka’nın ismi oluşturulmuştur. Türkçe olarak Tidu şeklinde okunmaktadır.

ÖDÜLLÜTASARIM

Özellikle çok kısa sürede aldığı ödüller ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmış TİDOU, 2020 yılında Japonya’daki Good Design organizasyonunda birincilik alarak, en iyi dizayn ödülünü almıştır. Ayrıca kuruluş tarihinden itibaren bu kadar kısa sürede ödül alarak, dünya optik sektöründe de literatüre geçmiştir.

AMBLEM

Amblem olarak Pause (Stop) işaretini kullanan marka, sektördeki hikayesini de logosu üzerinden kurgulamıştır. Gereksiz moda akımlarını durdur, teknoloji ve kullanıcı faydalarına odaklan şeklinde markanın konsept hikayesi başlamaktadır. Marka logosunu ayrıca benzersiz kılabilmek adına, tüm ürettiği çerçevelerin ön tarafına konumlamaktadır.

PATENTLİTEKNOLOJİ

Patentli menteşe sistemleri ile, gereksiz tüm vida vs.. gibi yedek parça aksamlarından kurtularak, eşsiz ve benzersiz bir menteşe sistemini patentlemiştir.

Vida’dan kaynaklı bir noktaya değil, bir alana ağırlık merkezini inşa ederek, kusursuz bir aerodinamik yapı oluşturulmuştur.

TİTANYUMKALİTESİ

Patenli menteşe sistemlerini, yüzü dışarıdan kavrayan çerçeve kol sapları ile birleştirerek, özellikle şakak genişliği yüzünden gözlük kullanımında sıkıntı yaşayabilecek kullanıcılara, eşsiz bir deneyim vaat etmektedir.

Yüzü dışarıdan kavrayan çerçeve kol ve sapları, menteşede ağırlık merkezini bir alana inşa etmesi ve inanılmaz seviyede hafif malzemeler tercih etmesi ile son kullanıcıya oldukça fazla konfor vaat etmektedir.

ULTRAHAFİF

Tüm dünyada titanyum malzemeden gözlükler üretilmektedir. Ama bu anlamda tüm dünyada da kabul görmüş bir gerçek vardır ki, Titanyum malzemenin gözlük sektöründe uygulanabilmesi için uzun yıllara dayanan bir tecrübe ve teknoloji gerekmektedir. Bu anlamda tüm dünyada kabul görmüş olan Titanyum’un en iyi işçilik ve teknolojik olarak işlenmesi Japonya’da sunulmaktadır. O yüzden ki uzun süreli kullanımlarda, kullanıcıya en iyi konforu sağlayan titanyum malzeme her zaman için Japon titanyumu’dur. Tidou bütün ürünlerinde MADE İN JAPAN üretimini garanti eder. Ayrıca model ve koleksiyon oluşturulurken İtalyan dizaynlar tercih edilmektedir. O yüzden Tidou İTALYAN DİZAYN ve MADE İN JAPAN güvencesi ile üretilmektedir.

Tidou ana konseptinde, Japon titanyum kalitesini sürekli olarak hafif yeni nesil materyaller ile birlestirerek, inanılması zor olan 4 gr. agırlıklardan baslayan tüy hafifliginde çerçeveler sunmaktadır.

TT SERİSİ

TT serisi ile yeni nesil malzemeleri, japon titanyum kalitesi ile birleştirdiği seri olarak özetleyebiliriz. Oldukça farklı çizgi ve tarzların bir arada harmanlandığı, teflon, aliminyum ve karbon gibi yeni nesil hafif materyalleri müthiş rahat ve konforlu biçimde TT serisinde inceleyebilirsiniz. İnrim serisi, Sport serisi, color serisi, memory metal serisi gibi bir çok serinin bir arada kullanıldığı TT serisi, mutlaka bir dokunuşu ile ilgiyi üstüne çekmeyi başarmaktadır.

TD SERİSİ

TD serisi ile yeni nesil plastikleri, japon titanyum kalitesi harmanlamıştır. Ön kasada kullanılan SPX / Nylon / Poliüretan da denilen yeni nesil plastik’den tasarlayan Tidou, Çerçeve kollarında japon titanyum kalitesini ortaya koymaktadır. Yeni nesil bu özel plastik materyallerinde özellikle renk seçeneklerinde çift renk karışımlar ve şeffaf kristal renkler ile koleksiyon oldukça çarpıcı hale getirilmiştir. Özel olarak geliştirilmiş, kadifemsi burunluk pedleri ile de aerodinamik yapı kusursuz hale getirilmiştir.
  • İtalyan Dizayn Made in Japan
  • 4 gr. (Ultra Hafif)
  • Patented Design
  • Screwless (Vidasız) Menteşe Sistemleri
  • Patented Teknoloji
  • Kusursuz Aerodinamik Hesaplama
  • Minimalist
  • Yüzü Mükemmel kavrayan çerçeve kol sistemleri
  • Titanyum (Japan Titanyum)
  • 2020 Design Award Birincisi (Japonya)

TP SERİSİ

TP serisi ile asetat kalitesini, dolgulu asetat malzeme kullanarak hafifletilmiş ürünlere dönüştürmüştür. Ön kasada kullanılan dolgulu asetat malzemeler, çerçeve kollarında ise Japon titanyum ve asetat birleşimi ile mükemmel hale getirilmiştir.

ZEISS LIGHT PRO TEKNOLOJİSİ

Rimless Sunglasses BY Zeiss serisi ile güneş gözlüğünde de rahatlık ve konforu, en yüksek görüş konforu ile buluşturmak adına, Dünyaca ünlü Zeiss cam firması ile başlatılan ortak proje sayesinde, Faset güneş gözlüğü koleksiyonu sunulmuştur. Tidou faset güneş koleksiyonu’nun, camlarında Zeiss Light Pro teknolojisi ile, polarize camlarda ortaya çıkan dijital ekranlardaki görüntü bozulması giderilerek ve Zeiss güvencesi ile konfor artırılmıştır.
Clip-On özellikle TD serisi ile başlayan klips’li gözlük seçenekleri, klips camlarında Zeiss seçeneği ile kusursuzluğu arayanların tercihi olmaktadır. Klips’li modellerin üretimi her model için ayrı seçenekler ile sunulmaktadır. İtalyan dizayn çizgilerin, Japon mühendisliği buluştuğu, patentli teknolojiler ile kullanıcı faydasına odaklanan, tüy hafifliğinde gözlükler üreten TİDOU, bir gözlükten fazlasıdır.

BİZİ TAKİP EDİN