BİZ KİMİZ?

10 yıldan fazla tecrübenin ışığında 2020 yılında İzmir merkezli kurulmuş olan Origin Optical Group, sektörde fark oluşturacak markaların gözlük çerçeve distribütörlüğünü yapmaktadır.

Gerek markalaşma hikâyesi gerek teknolojik özellikleriyle daha önce Türkiye'ye getirilmemiş dünya markalarının Türkiye çapında dağıtım ve pazarlamasını yapma amacıyla kurulmuş olan Origin Optical Group, 2021 yılı itibarıyla dünyaca ünlü Alman markası LUNOR ve Japon titanyumu ile üst segmenti hedefleyen ve ileriye dönük oldukça yüksek potansiyel vaat eden Japon markası TİDOU'nun distribütörlüğünü üstlenmiştir. 2023 yılı itibariyle de ünlü İtalyan dizayn markası TAVAT gözlüklerinin de distribütörlüğünü üstlenmiştir.

Konsept olarak sadece el yapımı vintage gözlükler üreten LUNOR, Apple'ın kurucusu Steve Jobs da dahil olmak üzere dünyaca ünlü pek çok kullanıcıya sahip, alanında rakipsiz Premium segmentte bir markadır.

Kreatif çizgiler ve patentli dokunuşlar ile dünya optik sektöründe hak edilmiş bir ünvana sahip TAVAT markası, özellikle konserve kutularından esinlenerek hazırlanmış Soupcan serisi ile tüm dünyada fırtınalar estirmiş, sadece kendine özgü havalı bir çizgiye sahip son derece yenilikçi Premium bir markadır.

Son teknoloji ürünü patentli menteşe çözümleriyle; minimalist, konforlu ve hafif gözlük tercih edenleri hedefleyen Japon TİDOU, yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen, aldığı uluslararası ödüller ve çarpıcı koleksiyonlarıyla dikkat çekmektedir. Üretmekte olduğu 4 gram ağırlığa sahip gözlüklerle, hafif gözlük üretiminde çığır açıcı bir noktadır.

Lunor, Tavat ve Tidou gibi dünya markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Origin Optical Group, butik marka konsepti kapsamında Türkiye'deki mağazaları yüksek kalite gözlük çerçevelerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

BİZİ TAKİP EDİN